CLIMBING DAYS

Zapisy na kurs są zakończone.

O wydarzeniu

Od 6 do 8 sierpnia na ściance wspinaczkowej Avatar odbędzie się Puchar Europy we wspinaczce sportowej. Wraz z organizatorami postanowiliśmy dopełnić to piękne wydarzenie imprezą wspinaczkową w naszej bazie. We współpracy z MOC GÓR zapraszamy na Climbing Days, czyli święto miłośników wspinaczki.

Idea jest zasadniczo banalnie prosta:

 w ciągu dnia wspinamy się (w ramach przeróżnych warsztatów, które poprowadzą czołowi wspinacze lub na własną rękę) albo oglądamy wspinaczy (podczas wspomnianego Pucharu Europy),
 wieczorem spotykamy się w naszej bazie, gdzie śpimy, organizujemy ogniska, prelekcje górskie, boulderujemy na oświetlonej, prywatnej skale.

Climbing Days ma być luźnym spotkaniem wspinaczy na każdym levelu, którzy chcą się wspólnie powspinać, a wieczorem zagłębić w ciekawe górskie opowieści. To również impreza dla wspinaczkowych rodzin i tym samym świetny pretekst do pierwszego noclegu z dzieciakami w terenie.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/5cX5f31QR

DZIAŁAMY WE WSPÓŁPRACY Z GMINĄ JERZMANOWICE – PRZEGINIA

Warsztaty wspinaczkowe

Climbing days to wydarzenie skierowane do osób, które:
  • dotychczas wspinały się jedynie na sztucznej ściance wspinaczkowej,
  • wspinają się w skałach, ale na podstawowym poziomie,
  • oraz dla bardziej zaawansowanych wspinaczy, którzy chcą miło spędzić czas w świetnym towarzystwie,
  • są każdym wieku,
  • ale również dla rodziców z dziećmi (dla nich mamy dodatkowe atrakcje!)

Prelekcja Janusza Gołębia

Tylko podczas Climbing Days PRELEKCJA JANUSZA GOŁĘBIA – polskiego alpinisty i himalaisty, pierwszego zimowego zdobywcy ośmiotysięcznika Gaszerbrum I (9 marca 2012 wraz z Adamem Bieleckim). „Pogadanka” odbędzie się w bazie Mountain Climbing School w Jerzmanowciach i będzie dotyczyć patentów stosowanych przy wspinaczce sportowej oraz wielowyciągowym wspinaniu letnim (z naciskiem na Tatry).

Harmonogram

PIĄTEK


8:00 – 12:00 Blok IA Warsztaty: „Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania”

lub

8:00 – 12:00 Blok IB Warsztaty: „Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą”

lub

8:00 – 12:00 Blok IC Warsztaty: „Autoratownictwo w skałach podchodzenie po linie, podstawowe sytuacje awaryjne, wycof – jak wycofać się z „ringa”, sprzęt, węzły, zastosowanie”


14:00 – 18:00 Blok IIA Warsztaty: „Pierwsze prowadzenie w skałach – wspinaczka z dolną asekuracją, przewiązywanie się przez stanowisko, zasady asekuracji, poprawnie wpinanie ekspresów”

lub


14:00 – 18:00 Blok IIB Warsztaty: „Warsztaty wspinaczkowe dla dzieci” w wieku 8-13 lat wraz z rodzicem lub opiekunem

lub

14:00 – 18:00 Blok IIC Warsztaty: Tour po najciekawszych drogach wspinaczkowych – instruktor dopasuje drogi pod Twój poziom zaawansowania i popracuje nad Twoją techniką podczas ich robieniaSOBOTA


8:00 – 12:00 Blok IA Warsztaty: „Budowa stanowiska, podstawy wspinaczki na własnej asekuracji, sprzęt: prezentacja, zastosowanie, węzły”

lub

8:00 – 12:00 Blok IB Warsztaty: „Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania”

lub

8:00 – 12:00 Blok IC Warsztaty: „Podstawy wspinaczki wielowyciągowej”


14:00 – 18:00 Blok IIA Warsztaty: „Tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych – instruktor dopasuje drogi pod Twój poziom zaawansowania i popracuje nad Twoją techniką podczas ich robienia”

lub


14:00 – 18:00 Blok IIB Warsztaty: „Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą”

lub

14:00 – 18:00 Blok IIC Warsztaty: „Pierwsze prowadzenie w skałach – przewiązywanie się przez stanowisko, zasady asekuracji, poprawnie wpinanie ekspresów”

18:15 – Komin Challenge – spotkanie grupy w Słonecznych Skałach, gdzie zostanie przedstawiony tytułowy komin (trudność od VI do VI.1) – 10 osób, które zrobią to najszybciej otrzyma nagrodę od Black Diamonda.

20:00 – Prelekcja Janusza Gołębia pt. „Patenty Janusza Gołębia we wspinaczce sportowej i wielowyciągowej”

NIEDZIELA


8:00 – 12:00 Blok IA Warsztaty: „Pierwsze prowadzenie w skałach – wspinaczka z dolną asekuracją, przewiązywanie się przez stanowisko, zasady asekuracji, poprawnie wpinanie ekspresów”

lub

8:00 – 12:00 Blok IB Warsztaty: „Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania”

lub

8:00 – 12:00 Blok IC Warsztaty: „Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą”


14:00 – 18:00 Blok IIA Warsztaty: „Tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych – instruktor dopasuje drogi pod Twój poziom zaawansowania i popracuje nad Twoją techniką podczas ich robienia”

lub


14:00 – 18:00 Blok IIB Warsztaty: „Warsztaty wspinaczkowe dla dzieci” w wieku 8-13 lat wraz z rodzicem lub opiekunem

lub

14:00 – 18:00 Blok IIC Warsztaty: „Autoratownictwo w skałach podchodzenie po linie, podstawowe sytuacje awaryjne, wycof – jak wycofać się z „ringa”, sprzęt, węzły, zastosowanie”

Zapisy

Zapisy na warsztaty wspinaczkowe, zajęcia dla dzieci, noclegi i wyżywienie poprzez formularz online.

  • 20 zł/ dzień – śniadanie – w formularzu zapisów możliwość wyboru wersji mięsnej lub wegetariańskiej
  • 5 zł/ dzień – parking samochodu na działce

PIĄTEK 06.08.2021 r.

SOBOTA 07.08.2021 r.

NIEDZIELA 08.08.2021 r.

W razie pytań proszę o kontakt na adres kasia@mountainclimbingschool.pl

Sobotnie mini zawody:

Zapraszamy na challenge, kto przejdzie ostatni komin w Słonecznych Skałach – nagrodą jest prezent od Black Diamond. Komin jest bardzo widowiskowy, wspinaczka na nim polega na zapieraniu się rękami o jedną ścianę, a nogą o drugą. Mało kto zrobił tę ścianę!
Kiedy? W sobotę 7 sierpnia o godzinie 18:15. (trudność od VI do VI.1) – nagroda dla 10 osób, które zrobią to najszybciej!

Zajęcia dla dzieci

Zapisy na Leśne warsztaty będą odbywać się poprzez formularz online znajdujący się poniżej od 27.07.2021r. ilość miejsc ograniczona!
Jeśli chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o zapisach napisz na adres kasia@mountainclimbingschool.pl

Sponsorem warsztatów jest Alpenverein

Dla rodziców z dziećmi przygotowaliśmy coś wyjątkowego – codzienne tematyczne zajęcia warsztatowe dla najmłodszych, podczas których rodzice mogą brać udział w warsztatach lub spokojnie wspinać się w Słonecznych Skałach!

Zajęcia odbywają się codziennie (piątek, sobota, niedziela), trwają 2 x 2 godziny od 13:30 -15:30 i od 16:00 – 18:00, są skierowane dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

PIĄTEK – HURA GÓRA

HURA GÓRA  – gór poznawanie, gra terenowo-przygodowa z mapą, zabawa w pakowanie plecaka, radosne zabawy o bezpieczeństwie w górach, zabawy ruchowe z wykorzystaniem liny i sprzętu górskiego

SOBOTA – HURA LAS

HURA LAS – leśne odkrywanie, leśny plener malarski, leśna biżuteria, leśne instrumenty, budowanie szałasu

NIEDZIELA HURA BŁOTO

HURA BŁOTO – zachwyć się błotem, gotowanie w błotnej kuchni, lepienie glinianych dzieł sztuki, poszukiwanie skarbu w błocie, malowanie błotem

HARMONOGRAM LEŚNYCH WARSZTATÓW

Piątek
Blok 1 13:30 – 15:30 Hura Góra
Blok 2 16:00 – 18:00 Hura Błoto 

Sobota
Blok 1 13:30 – 15:30 Hura Góra
Blok 2 16:00 – 18:00 Hura Las 

Niedziela
Blok 1 13:30 – 15:30 Hura Góra
Blok 2 16:00 – 18:00 Hura Błoto 

ZAPISY NA LEŚNE WARSZTATY >>>

Nocleg w bazie

Baza Mountain Climbing School x Coleman znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Jerzmanowicach (ul. Dołki 20) przy Słonecznych Skałach. Jest tu duży, ogrodzony teren z dostępem do lasu i skał, które oferują bardzo dużo różnorodnych dróg. Wspinacze znajdą tu bardzo łatwe, krótkie i dobrze obite trójki, ale również drogi wielowyciągowe. Regularnie organizujemy tutaj kursy na różnych stopniach zaawansowania.

W pobliżu bazy nie ma niczego, można tutaj zaznać spokoju i kontaktu z przyrodą. Jednocześnie jest ona samowystarczalna, znajdują się tutaj dwa domki z łóżkami, które pomieszczą 14 osób. Wszyscy mają dostęp do aneksu kuchennego, łazienek i pryszniców. Można również spać w namiotach Colemana, na komfortowych matach samopompujących i w śpiworach o temperaturze komfortu 5 stopni. Osoby posiadające własne namioty mogą oczywiście korzystać z dużego terenu, jakim dysponuje baza.

Na zamówienie codziennie rano przyjeżdża przepyszne śniadanie z zaprzyjaźnionej restauracji Sante. Wieczorami organizowane są ogniska z małym poczęstunkiem.

Tylko u nas można wspinać się pod dachem! W przypadku gorszej pogody można się szkolić w stodole, w której jedna ze ścian to prawdziwa skała. W niej odbywają się również szkolenia i prelekcje.

Wszyscy mogą korzystać z licznych stref relaksu, wypoczywać w hamakach, na leżakach i oglądać filmy na rzutniku. Zajęcia dla siebie znajdą również najmłodsi, korzystając z licznych atrakcji dla dzieci.

Puchar Europy

Climbing Days jest imprezą towarzyszącą Pucharu Europy we wspinaczce sportowej, który odbędzie się na krakowskiej ścianie Avatar. Niestety na samych zawodach nie będzie publiczności, ale wydarzenie będzie relacjonowane online, a strefa kibica pojawi się emisja w bazie Mountain Climbing School. Finały zaplanowane zostały na godzinę 18:00 w niedziele więc już teraz rezerwujcie czas w swoich kalendarzach. Więcej informacji na: mocgor.pl

Szczegóły:

Na skróty:

    Kurs zakończony