Nocleg w cenie

Obóz Via Ferrata w Dolomitach

Zapisy na kurs są zakończone.

Kompleksowe szkolenie Via Ferratowe

Najpiękniejszymi wysokogórskimi szlakami Europy są via ferraty w Dolomitach i właśnie tam chcemy Cię zabrać! Via ferraty dostarczają dużej dawki adrenaliny, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo. Trasy poprowadzone są poprzez skaliste tereny, wyposażone w liny stalowe i drabinki. To wszystko odbywa się w przepięknych, spektakularnych okolicznościach przyrody, gdzie ducha przygody można odczuć niemal na każdym kroku. Na obozie zapewniamy nocleg w przytulnym apartamencie, ubezpieczenie premium, a wszystko to pod okiem doświadczonego przewodnika, ratownika TOPR.

O kursie

Podstawy obsługi sprzętu do via ferrat, asekuracja na krótkiej linie, najważniejsze węzły, zasady asekuracji w terenie wysokogórskim, zjazd na linie, techniki autoasekuracji. Wszystko to w max 6 osobowych grupach.

Na kursie z jednej strony opanujesz spory zakres umiejętności praktycznych, nauczysz się i powtórzysz obsługę odpowiedniego sprzętu używanego na via ferratach. Poznasz i potrenujesz podstawy wspinaczkowe i niezbędne techniki linowe, podstawowe węzły i ich zastosowanie. Dowiesz się, co robić w sytuacjach awaryjnych w górach wysokich.

Z drugiej strony, pod okiem specjalistów, poznasz samego siebie i zobaczysz jak Twój organizm reaguje na nowe wyzwanie. Nauczysz się jak odpowiednio i bezpiecznie dobierać kolejne cele wysokogórskie, dostosowane do aktualnych umiejętności. Program jest skonstruowany w ten sposób aby nie tylko powoli oswajać się z technicznymi aspektami tras, ale także z ekspozycją, przewyższeniem i długością całej wędrówki. Zatem startujemy od łatwiejszych, kończymy na trudniejszych. W przedziale trudności A – F, będziemy poruszać się od A – maksymalnie do stopnia D/E, w zależności od sił i chęci uczestników.

CZYM JEST VIA FERRATA?

Via Ferrata („żelazna droga”) to ścieżka górska, często o dużej ekspozycji wyposażona w stalową linę do autoasekuracji (używając uprzęży i tzw. lonży z absorberem), wymagająca nieco techniki wspinaczkowej podczas jej pokonywania (w zależności od stopnia trudności via ferraty). Na via ferracie spotkasz niejednokrotnie drabiny oraz metalowe stopnie, które pozwalają w łatwiejszy sposób pokonać trudny odcinek skalny, będąc cały czas zabezpieczonym do stalowej liny. Wyjazdy na via ferraty to idealna alternatywa dla osób, które poszukują adrenaliny podczas górskich trekkingów, chcą doświadczyć zetknięcia ze skalnym światem, ale nie są gotowe na klasyczną, górską wspinaczkę. 

PROWADZĄCY

Kuba Brzosko – przewodnik tatrzański, przewodnik międzynarodowy UIMLA i ratownik TOPR.

Nocleg

Wygodny apartament Cesa al Monech

Apartament znajduje się w miejscowości Selva di Cadore ma, 3 sypialnie i pomieści 8 osób. Jest to ładnie urządzony, duży obiekt z widokiem na góry o powierzchni mieszkalnej 160 m². Apartament wyposażony jest w następujące rzeczy: suszarka do włosów, balkon, ogrzewanie centralne, parking na otwartej przestrzeni w przy budynku, telewizor.
Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, zmywarkę, naczynia/sztućce, przybory kuchenne i ekspres do kawy.
W pobliżu znajduje się supermarket.

W pakiecie

 • ponad 40 godzin zajęć praktycznych i wycieczek
 • 7 godzin zajęć teoretycznych
 • Opieka przewodnika z uprawieniami międzynarodowymi, ratownika TOPR
 • Ubezpieczenie PREMIUM; NNW: 30 000 PLN, OC: do 1 000 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa i rehabilitacji
 • 6 noclegów w przytulnym apartamencie
 • Zniżki do sklepów Crag Store w Krakowie i Skalnik
 • Koszulka techniczna Mountain Climbing School by Black Diamond
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Czego nie ma w cenie: 

 • wyżywienia – będziemy wspólnie robić zakupy i gotować;
 • biletów na kolejki/gondole – jeśli będą potrzebne

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu oraz 10% zniżki na kolejne szkolenia

Dla kogo?

Obóz Via Ferrata dedykujemy:

 • dla osób, które nie miały do czynienia ze wspinaczką, ale sporo chodzą po górach i miały już kontakt ze szlakami ubezpieczonymi w łańcuchy,
 • dla osób o dobrej kondycji – w zależności od dnia mamy do pokonania od 4 do 9 godzin górskich wycieczek i ferrat.

Grupa jest nie większa niż 6 osób.

Cena

Cena już od 3200.00 zł za osobę
 • 200 zł – wypożyczenie kompletu sprzętu do Via Ferrat – kolekcja Black Diamond
  • uprząż Black Diamond Monument
  • kask Black Diamond Half Dome
  • lonża via ferrata z absorberem
 • 600 zł – koszt transportu busem/samochodem w dwie strony z Zakopanego

Płatność

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (1600 zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt ferratowy, transport)
 • Druga rata – płatna przelewem na konto na miesiąc przed kursem – 50% kwoty za kurs (1600 zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Zapisy

Zapisy poprzez formularz online

UWAGA! dojazd wyłącznie we własnym zakresie – brak wolnych miejsc w busie transportem z Zakopanego!

Harmonogram

Dzień 1: 27.08

 • 6:00 – 18:00 – transfer z Polski w okolice Cortiny d’Ampezzo (sprawdź akapit „transport”) lub przejazd we własnym zakresie
 • 15:00 – 20:00 – zakwaterowanie w wygodnym apartamencie, kolacja (we własnym zakresie)
 • 21:00 – 22:00 – wykład wprowadzający do poruszania się po via ferratach

Dzień 2–6; 28.08.-1.09.

 • 7:00 – 8:00 – śniadanie (we własnym zakresie)
 • 8:00 – 16:00 – sprawdzenie sprzętu, przejazd pod via ferratę w okolicach Cortiny. Pierwszego dnia szkolenie teoretyczne i praktyczne z poruszania się po via ferratach, w kolejnych dniach doskonalenie umiejętności pokonywania via ferrat, w oparciu o kondycję i umiejętności uczestników – o doborze via ferraty decyduje przewodnik, szczególnie biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne
 • 17:00 – powrót do apartamentu, obiadokolacja (we własnym zakresie)
 • 18:00 – 19:00 – czas wolny
 • 19:00 – 20:30 – zajęcia teoretyczne – wykład, omówienie planu na następny dzień

Przykładowe Via ferraty:

 • pierwszego dnia – Via Ferrata Averau (start z Passo Giau 2233 m n.p.m. – Monte Averau 2648 m.n.p.m.), ewentualnie dodatkowo wycieczka w przepiękny masyw Cinque Torri
 • pozostałe dni – Via Ferrata Ettore Bovero (Col Rosa 2166 m n.p.m.), Via Ferrata Michielli Strobel (Punta Fiammes 2240 m n.p.m.), Via Ferrata Giuseppe Olivieri (Punta Anna 2731 m n.p.m.), Via Ferrata Cesco Tomaselli (Punta Sud di Fanis 2980 m n.p.m.)

Dzień 7: 2.09.

 • 7:00 – 8:00 – śniadanie (we własnym zakresie)
 • 9:00 – wymeldowanie, powrót do Polski wieczorem

O miejscu

Nie ulega wątpliwości, że Włochy, a dokładniej Dolomity są ojczyzną via ferrat – pasmo górskie północno wschodnich Włoch, zachwyca swoją formą i wyjątkowością, dzięki czemu zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ich niezwykle ogromne masywy mają bardzo urozmaiconą rzeźbę krasową. Spotkamy tu via ferraty o różnym stopniu trudności od tych najłatwiejszych po naprawdę wymagające (skala od A do F). Jednak przede wszystkim tym co zachwyca wszystkich, którzy wspinają się po via ferratach w Dolomitach, jest ich niezwykła estetyka i piękno krajobrazu. 

Warunki rezygnacji

 • bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia,
 • przy rezygnacji na mniej niż 30 dni przed terminem szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,
 • jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (np. obostrzenia pandemiczne) kurs nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu wpłaconej kwoty, nawet na 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.

Uwaga – istnieje możliwość zwrotu kosztów w przypadku zachorowania lub kwarantanny (nawet bezpośrednio przed wyjazdem) w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Mountain Climbing School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. 

-> Sprawdź szczegóły tutaj <-

Ważne informacje

Firma Mountain Climbing School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres gosia@mountainclimbingschool.pl

Potrzebny ekwipunek:
sprzęt via ferratowy (uprząż, lonża, kask) – możliwość wypożyczenia w formularzu,
– wygodne ubranie sportowe dopasowane do warunków atmosferycznych,
– kurtka przeciwdeszczowa,
– okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV,
– co najmniej 2 litry napojów na dzień,
– plecak o pojemności około 30 litrów.

Szczegóły:

Na skróty:

  Kurs zakończony