Nocleg w cenie

Cordillera Huayhuash – trekking w peruwiańskich Andach

Obozy Zagraniczne, Peru: 19 lipca - 08 sierpnia 2026

Peru

Trekking Huayhuash w Peruwiańskich Andach jest uważany za jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych na świecie. Całość wyjazdu obejmuje 20 dni w Białych Kordylierach z widokiem na ośnieżone sześciotysięczniki i lodowce. Zapewniamy wszystkie noclegi, przejazdy prywatnymi busami, pełne wyżywienie. W trakcie trekkingu noclegi odbywają się w namiotach, w rozbijanych dla nas obozach, pyszne posiłki przygotowuje lokalny kucharz, a transport wyposażenia odbywa się mułami, dzięki czemu wędrować będziemy na lekko. Wszystko to w grupie maksymalnie 12 osobowej, pod opieką lokalnego, sprawdzonego przewodnika górskiego i polskojęzycznego przewodnika górskiego UIMLA.

Pod koniec trekkingu udamy się na szczyt Nevado Pisco o wysokości 5752 m n.p.m., który jest pokryty lodowcem, a wspinaczka na jego wierzchołek odbywa się w rakach, w uprzęży i z liną. Wyjście odbywa się małych zespołach – 2 osoby + międzynarodowy przewodnik IVBV.

O miejscu

Cordillera Blanca (Kordyliera Biała) to największe skupisko sześciotysięczników poza Himalajami. Nazwa bierze się z wiecznych śniegów, jakie je pokrywają. Najwyższy szczyt tego pasma to Huascaran (6768 m n.p.m.), którego będzie można podziwiać podczas trekkingu. Inny, również popularny na cały świat szczyt to Alpamayo o swojej ostrej, trójkątnej sylwetce, który został wykorzystany w logo Paramount Pictures.

Każdego dnia będziemy oglądać ośnieżone i imponujące ściany gór pasma Huayhuash, które słyną z piękna i trudności technicznych we wspinaczce. Być może najsłynniejszym z tych masywów jest Siula Grande (6344 m n.p.m.), której zachodnia ściana została zdobyta po raz pierwszy w 1985 roku przez Brytyjczyków Joe Simpsona i Simona Yatesa, co czyni ją jednym z najbardziej dramatycznych zejść w historii alpinizmu, jak pisze Joe w swojej
książce „Touching the Void” [pol. „Dotknięcie Pustki”]. Piękna Jirishanca (6094 m n.p.m.), na której zachodniej ścianie wspiął się Ricardo Cassin jest jedną z najbardziej ekstremalnych tras w tym rejonie. Również Rondoy (5870 m n.p.m.), zdobyty po raz pierwszy przez znanego włoskiego alpinistę Waltera Bonattiego. Będziemy mieli również niezwykły widok na Yerupajá (6634 m n.p.m.), która jest drugą najwyższą górą w Peru i jedną z najmniej zdobywanych ze względu na jej trudność i niebezpieczeństwa.

Noclegi i wyżywienie

Wszystkie noclegi, zarówno w hotelach, schroniskach jak i obozach, od pierwszego dnia w Limie do ostatniego dnia trekkingu, są zawarte w cenie i obejmują pełne i bardzo dobre wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje (poza pierwszym dniem w Limie).

Hotele:

1. Hotel w Limie – pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadanie w cenie.

2. Hotel w Huaraz – pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadanie i obiadokolacja w cenie.

3. Hotel w Chiquian – pokoje 2 osobowe z łazienkami, śniadanie i obiadokolacja w cenie.

Schronisko pod Pisco – Refugio Peru:

Wysokogórskie schronisko, pokój wieloosobowy, śniadanie i obiadokolacja w cenie.

Obozowiska podczas trekkingu:

Obozowiska są w pełni wyposażone, posiadają namioty wyprawowe, namiot – kuchnię, namiot – jadalnię ze stołami i krzesłami. Uczestnicy śpią w wysokiej jakości namiotach 1 i 2 osobowych (które pomieszczą odpowiednio 2 i 3 osoby, więc są przestronne i wygodne), na materacach. Posiłki w obozowiskach przygotowywane są przez kucharza, są świeże i smaczne, także w wersji wegetariańskiej. Przez cały czas jest dostęp do wody i ciepłych napojów.

W cenie

  • Opieka lokalnego przewodnika wysokogórskiego i doświadczonej agencji
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika górskiego UIMLA sprawdź sekcję kadra
  • Mała grupa – maksymalnie 12 osób na dwóch przewodników
  • Wyjście na Nevado Pisco 5752 m n.p.m. z przewodnikiem IVBV
  • Ubezpieczenie PREMIUM: NNW 30 000 PLN, OC do 1 000 000 PLN, KL 500 000 PLN, w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN, bagaż 5 000 PLN
  • Zniżki do sklepów partnerskich
  • Wszystkie noclegi w schroniskach, obozach i hotelach
  • W pełni wyposażone obozy z namiotami 1 i 2 osobowymi
  • Pełne wyżywienie w trakcie trekkingu (śniadania, lunche i obiadokolacje także w wersji wegetariańskiej) – prywatny kucharz
  • Transport z lotniska w Limie
  • Woda i ciepłe napoje podczas trekkingu
  • Wszystkie opłaty klimatyczne za noclegi
  • Transport sprzętu mułami w trakcie trekkingu
  • Prezent od Mountain Climbing School
  • Wszystkie przejazdy na miejscu w czasie trwania trekkingu (prywatnymi busami)
  • Agencja wyposażona jest leki na chorobę wysokościową, butlę z tlenem i telefon satelitarny w razie szczególnych przypadków
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Czego nie ma w cenie:

  • lotu do Limy,
  • obiadokolacji pierwszego dnia w Limie,
  • napojów podczas posiłków w hotelach i schroniskach,
  • napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, kucharzy itd.,
  • ewentualnych atrakcji w trakcie dnia odpoczynkowego w Huaraz,
  • ubezpieczenia od rezygnacji,
  • pozostałych świadczeń nie uwzględnionych w programie kursu.

Dodatkowo: otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Dla kogo?

Trekking Huayhuash w Peru dedykujemy dla:

  • osób o dobrej kondycji – w zależności od dnia mamy do pokonania od 6 do 10 godzin górskich wycieczek, a w trakcie których będziemy robić od 500 do 800 metrów przewyższenia na wysokości od 3000 do 4600 m n.p.m., długość tras wynosi 10 – 15 km dziennie, przewidujemy tylko jeden dzień odpoczynkowy,
  • osób z doświadczeniem z wysokością – od pierwszego dnia będziemy działać już na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. Każdego kolejnego będziemy stopniowo zdobywać aklimatyzację wędrując od obozu do obozu, podchodząc do góry i schodząc na dół. Najwyższy punkt, gdzie będziemy nocować to 4600 m n.p.m., najwyższy punkt jaki osiągniemy podczas wędrówki przekroczy 5000 m n.p.m. (lub 5752 m n.p.m. w przypadku dodatkowego wyjścia na Nevado Pisco),
  • osób z doświadczeniem górskim – podczas trekkingu pokonywane trudności są podobne do tych na Czerwonych Wierchach,
  • osób o bardzo dobrym stanie zdrowia,
  • osób pełnoletnich.

Cena i płatność

XXXX.XXza osobę

Płatność podzielona jest na dwie raty:

  • pierwsza rata – 50% kwoty za obóz płatne na konto w euro po zapisie (numer konta prześlemy mailowo) + ubezpieczenie od rezygnacji (opcjonalne)
  • druga rata – 50% kwoty za obóz, płatne przelewem na konto do 2 miesięcy przed wyjazdem (numer konta prześlemy mailowo)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Członkowie Klubu Alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem. Zniżki nie łączą się.

Zapisy

ZAPISY WKRÓTCE

Termin: 19.07 – 08.08.2026

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH PISZĄC NA ADRES:
gosia@mountainclimbingschool.pl

W przypadku braku wolnych miejsc – zapisz się na listę rezerwową pisząc na adres gosia@mountainclimbingschool.pl

Harmonogram

Dzień 1 (19.07): przylot do Limy

Przelot do Limy (nie jest wliczony w cenę), spotkanie na lotnisku z przedstawicielem Agencji Apacheta Expedition i przejazd do hotelu w dzielnicy Miraflores. Po długim locie zjemy smaczną kolację w dobrej restauracji (nie jest wliczona w cenę). Lima jest znana na całym świecie ze swojej wspaniałej kuchni.

Nocleg: hotel w Limie, pokoje dwuosobowe.

Dzień 2,3,4: Huaraz

Po zjedzeniu pysznego śniadania opuszczamy Limę naszym prywatnym autobusem w kierunku miasta Huaraz. Huaraz znajduje się na wysokości 3100 m n.p.m. w Callejon de Huaylas, między pasmami górskimi Cordillera Blanca i Cordillera Negra.

Pierwsze dwa dni wykorzystamy na aklimatyzowanie się do wysokości i poznanie kultury andyjskiej, wybierając się na jednodniowe wędrówki i wracając, aby spędzić noc w Huaraz. Cele wycieczek będą przedstawione na miejscu.

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 9h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– noclegi w hotelu w Huaraz (3100 m n.p.m.).

Dzień 5: Huaraz – Chiquian

Wyjeżdżamy z Huaraz wcześnie rano po śniadaniu. Nasza podróż prowadzi przez tradycyjne andyjskie wioski, aż dotrzemy do małej wioski Chiquian. Tutaj możemy odwiedzić sąsiadujące miejscowości i poznać tradycyjny andyjski sposób życia.

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– lokalny pensjonat w Chiquian (3400 m n.p.m.).

Dzień 6: Chiquian – Quartelhuain – Jezioro Mitucocha

Po spektakularnym wschodzie słońca i dobrym śniadaniu kontynuujemy jazdę do punktu początkowego naszego pierwszego trekkingu. Z Quartelhuain wspinamy się na naszą pierwszą wysoką przełęcz zwaną „Paso Cacananpunta” na wysokości 4700 m. Cały obszar charakteryzuje się jasnozielonymi dolinami i gigantycznymi formacjami skalnymi, które są dają prawdziwy spektakl widoków. Stamtąd natychmiast schodzimy w kierunku jeziora Mitucocha, na wysokości 4250 m. Mamy wspaniały widok na wschodnią stronę góry Jirishanca (6094 m n.p.m.).

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 9 km, czas przejścia: 5-6h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie (4250 m n.p.m.).

Dzień 7: Jezioro Mitucocha (4250 m n.p.m.) – Jezioro Carhuacocha (4150 m n.p.m.)

Opuszczamy czyste wody jeziora Mitucocha i kontynuujemy wędrówkę mulatierą do drugiej wysokiej – 4650 m n.p.m. – przełęczy, zwanej Carhuac. Po drugiej stronie przełęczy trasa prowadzi do spektakularnego jeziora Carhuacocha, które znajduje się na wysokości 4140 m. Tam mamy niezwykły widok na dziką wschodnią stronę gór Carnicero, Jirishanca, Yerupajá i Siulá Grande. Rozbijamy obóz w pięknym miejscu.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 400 metrów w górę,
– dystans około 10 km, czas przejścia: 4-5h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4150 m n.p.m.).

Dzień 8: Carhuacocha – Huayhuash

Wyruszamy z Carhuacocha do trzeciej wysokiej przełęczy (4800 m) i kontynuujemy wędrówkę do małej wioski Huayhuash. To będzie jeden z najlepszych porannych widoków naszej podróży. Na ścianach Yerupajá, Siulá Grande i Jirishanca opiera się wschodzące słońce, barwiąc je na różne odcienie koloru pomarańczowego. Ten dzień jest najdłuższy i być może najtrudniejszy, ale przekraczamy również jeden z najpiękniejszych obszarów.

Będziemy mijać wiszące lodowce Yerupajá (6634 m) i Siula Grande. Są tam również 3 piękne jeziora zasilane przez te lodowce. Do widoków, które będą naszym udziałem, dołączą spektakularne lawiny schodząca po stromych zboczach, a ich tory kończą się właśnie w leżących poniżej jeziorach.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 700 metrów w górę,
– dystans około 14 km, czas przejścia: 7-8h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4350 m n.p.m.).

Dzień 9: Huayhuash – Paso Trapecio – Obóz Elefante

Tego ranka po śniadaniu udamy się w kierunku przełęczy „Paso Trapecio” (5000 m), skąd będziemy mieli piękne widoki na ośnieżone szczyty Trapecio i Puscanturpa, a następnie zejdziemy z przełęczy do obozu słoni.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 700 metrów w górę,
– dystans około 13 km, czas przejścia: 6-7h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4500 m n.p.m.).

Dzień 10: Obóz Elefante – Paso San Antonio – Obóz Cutatambo

W tym dniu czeka nas wymagające podejście na przełęcz San Antonio (4800 m n.p.m.). Z przełęczy roztaczają się najbardziej oszałamiające widoki w trakcie naszej wędrówki. Możemy zobaczyć obóz bazowy Siula Grande i lodowiec Siula oraz kilka małych, błękitnych jezior. Zejście momentami strome prowadzi nas ponad Lagunę Jurau w kierunku naszego obozu Cutatambo na wysokości 4250 m n.p.m.

Wymagająca, ale fantastyczna wędrówka.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 4 km, czas przejścia: 4-5h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie (4250 m n.p.m.).

Dzień 11: Obóz Cutatambo – obóz Joe Simpsona

Tego dnia odwiedzamy obóz bazowy Siulá Grande pod słynnym szczytem o tej samej nazwie i wysokości 6344 m n.p.m. (znany z książki Joe Simpsona „Dotknięcie pustki” i filmu „Czekając na Joe”). Wyraźnie widać trasę, którą Joe podążał, czołgając się w dół lodowca i przez skały morenowe, aby dotrzeć do obozowiska.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 250 metrów w górę,
– dystans około 9 km, czas przejścia: 4-5h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4250 m n.p.m.).

Dzień 12: Obóz Cutatambo – Huatiac

Tego dnia dotrzemy do najniższej położonej części naszego trekkingu, rozpoczynając dzień od zejścia, aż osiągniemy wysokość 3500 m n.p.m. Dotrzemy do miasta Huayllapa, bardzo typowego miejsca w wysokich Andach w Peru, skąd pochodzi część pracowników obsługujących trekking. Wizyta w mieście jest opcjonalna, ponieważ musimy kontynuować trekking na wysokość 4300 m n.p.m. do naszego obozu o nazwie Huatiac.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 15 km, czas przejścia: 6-8h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4300 m n.p.m.).

Dzień 13: Huatiac – Gashcapampa

Z tej spokojnej wioski wejdziemy na szóstą przełęcz, Tapush Pass (4800 m n.p.m.). Po dotarciu do tej przełęczy zejdziemy przez godzinę do miejsca naszego noclegu, Gashcapampa, gdzie rozbijemy obóz.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 8 km, czas przejścia: 3-4h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie
(4500 m n.p.m.).

Dzień 14: Gashcapampa – Jahuacoch

Tego dnia wspinamy się na siódmą przełęcz wysokogórską – Przełęcz Yaucha, a następnie schodzimy do Doliny Huachish i nad Jezioro Jahuacocha.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 430 metrów w górę,
– dystans około 10 km, czas przejścia: 6-7h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,

– nocleg w obozie (4050 m n.p.m.).

Dzień 15: Jahuacocha – Lamac – Huaraz

Z Jahuacocha wyruszymy kolorowym szlakiem, który schodzi do małego punktu widokowego z niesamowitymi widokami na niemal cały łańcuch górski. Dotrzemy do Llámac w południe, skąd wrócimy do Huaraz i będziemy cieszyć się komfortem spania w łóżku, co będzie miłą odmianą po trudach trekkingu.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 10 metrów w górę,
– dystans około 16 km, czas przejścia: 5-6h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz
(3100 m n.p.m.).

Dzień 16: Dzień odpoczynkowy w Huaraz

Spędzimy leniwy dzień w Huaraz, spacerując po mieście, zwiedzając tętniące życiem targi i relaksując się w przytulnych kawiarniach. Dodatkową opcją jest relaks w gorących źródłach na termach w Monterrey, 5 km od Huaraz (dodatkowo płatne). Późnym popołudniem przygotujemy się na dwudniową panoramiczną wędrówkę po Cordillera Blanca lub na wejście na Nevado Pisco 5752 m n.p.m.

Informacje techniczne:
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz (3100 m n.p.m.).

Dzień 17: Huaraz – Cebolla Pampa – Refugio Peru

Z Huaraz jedziemy prywatnym autobusem przez Yungay do doliny Llanganuco do Cebolla Pampa, na wysokość około 3900 m n.p.m. Z lekkim plecakiem i dobrze zaaklimatyzowani całą grupą wspinamy się 800 m do Refugio Peru (4680 m n.p.m.), do którego docieramy po południu.

Przez następne trzy dni towarzyszyć nam będą spektakularne widoki 6000-metrowych szczytów Cordillera Blanca. Zobaczymy z bliska niektóre z najbardziej imponujących gór: południową ścianę Chacraraju, północną ścianę Huascarán, leżących obok Chopicalqui i Huandoy.

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– przewyższenie ok. 800 metrów w górę,
– dystans około 8 km, czas przejścia: 5-6h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w schronisku (4680 m n.p.m.).

Dzień 17: Nevado Pisco 5752 m n.p.m. (lub Laguna 69)

Wyjście na Nevado Pisco odbywa się w podziale na małe zespoły – maksymalnie 2 osoby na jednego przewodnika. Zaczynamy bardzo wcześnie w nocy. Pierwsza część wspinaczki prowadzi przez rumowisko skalne do lodowca i zajmuje około 2-3 godziny. Przejście po lodowcu wymaga użycia raków, uprzęży i liny. Strome zbocze prowadzi nas do siodła przełęczy, a następnie przechodzimy przez długi, ale znacznie bardziej płaski grzbiet na szczyt. Stąd możemy podziwiać fantastyczny widok na środek Cordillera Blanca, w tym Huascarán (6768 m n.p.m.), Huandoy i wiele innych wysokich szczytów, dolinę Rio Santa i Cordillera Negra.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 1100 metrów w górę,

– dystans około 5 km, czas przejścia: 7-8h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,

– nocleg w schronisku (4680 m n.p.m.).

ALTERNATYWNIE: DLA OSÓB, KTÓRE NIE PLANUJĄ WSPINACZKI NA NEVADO PISCO:

Po spokojnym śniadaniu nasza panoramiczna ścieżka prowadzi nas przez Quebrada Demanda do Laguny 69. Mamy czas na krótkie przerwy i podziwianie fantastycznych widoków. Z laguny schodzimy ścieżką na dno doliny i wzdłuż górskiego strumienia do drogi. Wszyscy spotykamy się na nocleg w Refugio Peru.

Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 800 metrów w górę,
– dystans około 5 km, czas przejścia: 5h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w schronisku (4680 m n.p.m.).

Dzień 19: Refugio Peru – Huaraz

Powrót do doliny z Cebolla Pampa odbywa się trasą podejścia. Następnie wrócimy prywatnym autobusem do Huaraz.

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,

– dystans około 8 km, czas przejścia: 3-4h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz (3100 m n.p.m.).

Dzień 20 (8.08): Huaraz – Lima

Ponownie wsiadamy do autobusu na południe i podążamy znaną trasą. Po raz ostatni widzimy Cordillera Huayhuash w całej okazałości, zanim droga zacznie wić się z ponad 4200 m n.p.m. w dół do Oceanu Spokojnego i docieramy do Limy. Żegnamy się z naszą załogą i wracamy do domu – możliwość transportu na lotnisko w Limie lub przedłużenia pobytu we własnym zakresie.

Informacje techniczne:
– czas jazdy: 9h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch,

– opcjonalnie możliwość zarezerwowania dodatkowego noclegu w hotelu w Limie.

Transport

Loty z Polski do Limy odbywają się z przesiadką. Gwarantowane połączenia z Warszawy, Krakowa i Wrocławia oferują linie KLM (z przesiadką w Amsterdamie) i AirFrance (z przesiadką w Paryżu). Ceny biletów w dwie strony to koszt około 4-5 tysięcy złotych.

Zapewniamy transport z lotniska do hotelu w Limie w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Na około 2 miesiące przed wyjazdem uczestnicy zostaną zaproszeni do grupy na What’sApp, na której będzie można dobrać się w pary i umówić na wspólny dojazd.

Uwaga! W przypadku odwołania wyjazdu organizator nie jest zobowiązany do zwrotu kosztu biletów lotniczych. Prosimy, by nie kupować biletów lotniczych bez uprzedniego kontaktu z organizatorem i bez potwierdzenia odbywania się wyjazdu.

Ubezpieczenie od rezygnacji

Przy współpracy z Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji, które można wykupić podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci poniesione koszty, nawet w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili lub konieczności skrócenia wyjazdu.

Ogólne zasady dotyczące ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie umożliwia otrzymanie 100% zwrotu poniesionych kosztów wyjazdu,
  • ubezpieczenie obejmuje nagłe zachorowanie ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka ubezpieczonego oraz inne sytuacje losowe jak np. hospitalizacja członka rodziny, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, kradzież dokumentów, wypadek komunikacyjny (szczegółowe warunki znajdują się w OWU),
  • w przypadku zachorowania w trakcie wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty niewykorzystanej części obozu oraz zorganizuje powrót do kraju (lub zwróci koszty za wcześniejszy powrót),
  • koszt ubezpieczenia obliczany jest na podstawie całkowitej ceny kursu/wyjazdu, cena ubezpieczenia widoczna jest w formularzu zapisów i wynosi 5% wartości wyjazdu (od ceny regularnej, bez dodatków),
  • aby zostać objętym ubezpieczeniem należy zaznaczyć opcję wykupienia polisy podczas dokonywania rezerwacji przez formularz zapisów.

-> Sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia tutaj <-

Niezbędny sprzęt

  • wygodne ubranie sportowe/górskie dopasowane do warunków atmosferycznych (ubranie na cebulkę),
  • buty górskie, podejściowe lub trailowe,
  • spodnie z membraną typu gore-tex, krótkie spodenki,
  • kurtka przeciwdeszczowa, chroniąca od wiatru, z membraną typu gore-tex i z kapturem,
  • ciepłe ubrania – bluza, cienka puchówka, długi rękaw,
  • peleryna, pokrowiec na plecak,
  • kijki turystyczne (obowiązkowo),
  • czapka/buff,
  • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV,
  • bukłak na wodę lub butelka o pojemności min. 2l,
  • plecak o pojemności około 35l,
  • chusteczki wilgotne,
  • apteczka z niezbędnymi lekami, plastrami na obtarcia itp.,

Ważne informacje

  • Turystyka wysokogórska jest sportem wysokiego ryzyka i może prowadzić do kontuzji, utraty zdrowia lub życia. Biorąc udział w wyjeździe jesteś świadomy/a podejmowanego ryzyka;
  • Przed dokonaniem rezerwacji należy zapoznać się z dokumentami dostępnymi na stronie (Ogólne Warunki Uczestnictwa, Regulamin Serwisu, Standardowy Formularz Informacyjny);
  • Każdy uczestnik tego wyjazdu jest objęty ubezpieczeniem PREMIUM obejmującym: NNW 30 000 PLN, OC do 1 000 000 PLN, KL 500 000 PLN, w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN, bagaż 5 000 PLN. Polisa jest dostępna pod tym linkiem;
  • Firma Mountain Climbing School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres gosia@mountainclimbingschool.pl

Galeria

Szczegóły:

  • Kiedy: 19 lipca - 08 sierpnia 2026
  • Nocleg: w cenie
  • Cena XXXX.XX

Na skróty:

    Max. 12 osób w grupie

    Rezerwuj teraz Cena od: XXXX.XX