Cordillera Huayhuash – trekking w peruwiańskich Andach
Peru
Trekking Huayhuash w Peruwiańskich Andach jest uważany za jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych na świecie. Całość wyjazdu obejmuje 15 dni trekkingowych w Białych Kordylierach z widokiem na ośnieżone sześciotysięczniki i lodowce. Zapewniamy wszystkie noclegi, przejazdy prywatnymi busami, pełne wyżywienie. W trakcie trekkingu noclegi odbywają się w namiotach, w rozbijanych dla nas obozach, pyszne posiłki przygotowuje lokalny kucharz, a transport wyposażenia odbywa się mułami, dzięki czemu wędrować będziemy na lekko. Wszystko to w grupie maksymalnie 10 osobowej, pod opieką lokalnego, sprawdzonego przewodnika górskiego i polskojęzycznego przewodnika górskiego UIMLA.
Pod koniec trekkingu udamy się na szczyt Nevado Pisco o wysokości 5752 m n.p.m., który jest pokryty lodowcem, a wspinaczka na jego wierzchołek odbywa się w rakach, w uprzęży i na linie. Wyjście odbywa się małych zespołach – 2 osoby + międzynarodowy przewodnik IVBV.
O miejscu
Cordillera Blanca (Kordyliera Biała) to największe skupisko sześciotysięczników poza Himalajami. Nazwa bierze się z wiecznych śniegów, jakie je pokrywają. Najwyższy szczyt tego pasma to Huascaran (6768 m n.p.m.), którego będzie można podziwiać podczas trekkingu. Inny, również popularny na cały świat szczyt to Alpamayo o swojej ostrej, trójkątnej sylwetce, który został wykorzystany w logo Paramount Pictures.
Każdego dnia będziemy oglądać ośnieżone i imponujące ściany gór pasma Huayhuash, które słyną z piękna i trudności technicznych we wspinaczce. Być może najsłynniejszym z tych masywów jest Siula Grande (6344 m n.p.m.), której zachodnia ściana została zdobyta po raz pierwszy w 1985 roku przez Brytyjczyków Joe Simpsona i Simona Yatesa, co czyni ją jednym z najbardziej dramatycznych zejść w historii alpinizmu, jak pisze Joe w swojej
książce „Touching the Void” [pol. „Dotknięcie Pustki”]. Piękna Jirishanca (6094 m n.p.m.), na której zachodniej ścianie wspiął się Ricardo Cassin jest jedną z najbardziej ekstremalnych tras w tym rejonie. Również Rondoy (5870 m n.p.m.), zdobyty po raz pierwszy przez znanego włoskiego alpinistę Waltera Bonattiego. Będziemy mieli również niezwykły widok na Yerupajá (6634 m n.p.m.), która jest drugą najwyższą górą w Peru i jedną z najmniej zdobywanych ze względu na jej trudność i niebezpieczeństwa.
Noclegi i wyżywienie
Wszystkie noclegi, zarówno w hotelach, schroniskach jak i obozach, od pierwszego dnia w Limie do ostatniego dnia trekkingu, są zawarte w cenie i obejmują pełne i bardzo dobre wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje (poza pierwszym dniem w Limie).
Obozowiska podczas trekkingu:
Obozowiska są w pełni wyposażone, posiadają namioty wyprawowe, namiot – kuchnię, namiot – jadalnię ze stołami i krzesłami. Uczestnicy śpią w wysokiej jakości namiotach 1 i 2 osobowych (które pomieszczą odpowiednio 2 i 3 osoby, więc są przestronne i wygodne), na materacach. Posiłki w obozowiskach przygotowywane są przez kucharza, są świeże i smaczne, także w wersji wegetariańskiej. Przez cały czas jest dostęp do wody i ciepłych napojów.
W cenie
- Opieka polskojęzycznego przewodnika górskiego UIMLA – sprawdź sekcję kadra
- Mała grupa – maksymalnie 10 osób na dwóch przewodników
- Wyjście na Nevado Pisco 5752 m n.p.m. z przewodnikiem IVBV
- Ubezpieczenie PREMIUM: NNW 30 000 PLN, OC do 1 000 000 PLN, KL 500 000 PLN, w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN, bagaż 5 000 PLN
- Zniżki do sklepów partnerskich
- Wszystkie noclegi w schroniskach i hotelach
- W pełni wyposażone obozy z namiotami 1 i 2 osobowymi
- Pełne wyżywienie w trakcie trekkingu (śniadania, lunche i obiadokolacje także w wersji wegetariańskiej) – prywatny kucharz
- Transport z lotniska w Limie
- Woda i ciepłe napoje podczas trekkingu
- Wszystkie opłaty klimatyczne za noclegi
- Transport sprzętu mułami w trakcie trekkingu
- Prezent od Mountain Climbing School
- Wszystkie przejazdy na miejscu w czasie trwania trekkingu (prywatnymi busami)
- Agencja wyposażona jest leki na chorobę wysokościową, butlę z tlenem i telefon satelitarny w razie szczególnych przypadków
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Czego nie ma w cenie:
- lotu do Limy,
- obiadokolacji pierwszego dnia w Limie,
- napojów podczas posiłków w hotelach i schroniskach,
- napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, kucharzy itd.,
- ewentualnych atrakcji w trakcie dnia odpoczynkowego w Huaraz,
- ubezpieczenia od rezygnacji,
- pozostałych świadczeń nie uwzględnionych w programie kursu.
Dodatkowo: otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.
Dla kogo?
Trekking Huayhuash w Peru dedykujemy dla:
- osób o dobrej kondycji – w zależności od dnia mamy do pokonania od 6 do 10 godzin górskich wycieczek, a w trakcie których będziemy robić od 500 do 800 metrów przewyższenia na wysokości od 3000 do 4600 m n.p.m., długość tras wynosi 10 – 15 km dziennie, przewidujemy tylko jeden dzień odpoczynkowy,
- osób z doświadczeniem z wysokością – od pierwszego dnia będziemy działać już na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. Każdego kolejnego będziemy stopniowo zdobywać aklimatyzację wędrując od obozu do obozu, podchodząc do góry i schodząc na dół. Najwyższy punkt, gdzie będziemy nocować to 4600 m n.p.m., najwyższy punkt jaki osiągniemy podczas wędrówki przekroczy 5000 m n.p.m. (lub 5752 m n.p.m. w przypadku dodatkowego wyjścia na Nevado Pisco),
- osób z doświadczeniem górskim – podczas trekkingu pokonywane trudności są podobne do tych na Czerwonych Wierchach,
- osób o bardzo dobrym stanie zdrowia,
- osób pełnoletnich.
Cena i płatność
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- pierwsza rata – 50% kwoty za obóz płatne na konto w euro po zapisie (numer konta prześlemy mailowo) + ubezpieczenie od rezygnacji (opcjonalne; płatne przez link przy zapisie)
- druga rata – 50% kwoty za obóz, płatne przelewem na konto do 2 miesięcy przed wyjazdem (numer konta prześlemy mailowo)
Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Członkowie Klubu Alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem. Zniżki nie łączą się.
Zapisy
ZAPISY WKRÓTCE
Termin: 23.05 – 11.06.2025
ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH PISZĄC NA ADRES:
gosia@mountainclimbingschool.pl
—
W przypadku braku wolnych miejsc – zapisz się na listę rezerwową pisząc na adres gosia@mountainclimbingschool.pl
Harmonogram
Dzień 1 (23.05): przylot do Limy
Przelot do Limy (nie jest wliczony w cenę), odbiór z lotniska wygodnym busem i przejazd do hotelu w Limie w dzielnicy Miraflores, zakwaterowanie. Wyjście na obiadokolację do lokalnej restauracji (nie jest wliczona w cenę).
Nocleg: hotel w Limie, pokoje dwuosobowe.
Dzień 2: Lima – Huaraz
Po śniadaniu przejazd wygodnym prywatnym autobusem z Limy na północ wzdłuż wybrzeża. Następnie droga skręca na wschód, a po przekroczeniu przełęczy o wysokości 4200 m n.p.m. docieramy do Huaraz w samym sercu Andów. To małe miasteczko leży na wysokości około 3100 m n.p.m. u podnóża Cordillera Blanca i jest punktem spotkań alpinistów i turystów górskich z całego świata.
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 9h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz.
Dzień 3 i 4: Huaraz – Chiquian
Pierwsze dwa dni spędzimy w Huaraz odbywając jednodniowe wędrówki aklimatyzacyjne, wracając każdej nocy do hotelu. Dostępnych jest kilka różnych opcji wycieczek. Dzięki temu dostosujemy się do wysokości i poeksplorujemy kulturę andyjską. Drugiego dnia, po wycieczce, wsiądziemy do wygodnego prywatnego busa i przejedziemy do małej wioski Chiquian.
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja
– nocleg w hotelu w Huaraz i Chiquian.
Dzień 5: Chiquian – Quartelhuain – Mitucocha
Wcześnie rano, po śniadaniu opuszczamy Chiquian i jedziemy busem przez tradycyjne andyjskie wioski, aż do punktu początkowego naszego trekkingu. Z Quartelhuain wspinamy się na naszą pierwszą wysoką przełęcz zwaną „Paso Cacananpunta” na wysokości 4700 m n.p.m. Cały obszar charakteryzuje się jasnozielonymi dolinami i gigantycznymi formacjami skalnymi, które są naprawdę spektakularne. Stamtąd schodzimy bezpośrednio w kierunku jeziora Mitucocha, położonego na wysokości 4150 m n.p.m., skąd roztacza się wspaniały widok na wschodnią stronę góry Jirishanca (6094 m n.p.m.).
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 9 km, czas przejścia: 5-6h,
– wysokość noclegu: 4150 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 6: Jezioro Mitucocha (4250 m n.p.m.) – Jezioro Carhuacocha (4150 m n.p.m.)
Opuszczamy czyste wody jeziora Mitucocha i kontynuujemy wędrówkę szlakiem mułów do drugiej wysokiej przełęczy o wysokości 4650 m n.p.m., zwanej Carhuac. Po drugiej stronie przełęczy szlak prowadzi do spektakularnego jeziora Carhuacocha, które znajduje się na wysokości 4140 m n.p.m., skąd rozpościera się niezwykły widok na dziką wschodnią stronę gór Carnicero, Jirishanca, Yerupajá i Siulá Grande. Rozbijamy obóz w tym pięknym miejscu.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 400 metrów w górę,
– dystans około 10 km, czas przejścia: 4-5h,
– wysokość noclegu: 4150 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 7: Carhuacocha – Huayhuash
Wyruszamy z Carhuacocha i wędrujemy w kierunku trzeciej wysokiej przełęczy (4800 m n.p.m.), skąd kontynuujemy wędrówkę do małej wioski Huayhuash. Będzie to jeden z najlepszych wschodów słońca naszej podróży – wschodnie ściany Yerupajá, Siulá Grande i Jirishanca nabiorą jasnopomarańczowego koloru. Ten dzień jest najdłuższy i prawdopodobnie najbardziej żmudny, ale przekraczamy również jeden z najpiękniejszych obszarów. Mijamy wiszące lodowce Yerupajá (6634 m n.p.m.) i Siulá Grande. Znajdują się tam również trzy piękne jeziora zasilane przez te lodowce. Będziemy mogli zaobserwować spadające lawiny u podnóża gór (z bezpiecznej odległości).
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 700 metrów w górę,
– dystans około 14 km, czas przejścia: 5-6h,
– wysokość noclegu: 4350 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 8: Huayhuash – Paso Trapecio – Obóz Elefante
Rano po śniadaniu w obozie wejdziemy na „Paso Trapecio” leżące na wysokości 5000 m n.p.m., skąd roztacza się piękny widok na ośnieżone góry Trapecio i Puscanturpa. Po zdobyciu tak znacznej wysokości, zejdziemy do Camp Elefante.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 700 metrów w górę,
– dystans około 13 km, czas przejścia: 6-7h,
– wysokość noclegu: 4500 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 9: Obóz Elefante – Paso San Antonio – Obóz Cutatambo
Tego dnia czekać będzie nas wymagająca wspinaczka na przełęcz San Antonio (4800 m n.p.m.). Z przełęczy roztaczają się najbardziej oszałamiające widoki na szlak, w tym Siulá Grande Base Camp i lodowiec Siulá, a także na kilka małych, błękitnych jezior. Zejście jest czasami strome, a nasza trasa prowadzi ponad Laguna Jurau w kierunku naszego obozu w Cutatambo na wysokości 4250 m n.p.m. Wymagająca, ale fantastyczna wędrówka.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 4 km, czas przejścia: 5-6h,
– wysokość noclegu: 4250 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 10: Obóz Cutatambo – obóz Joe Simpsona
Tego dnia odwiedzamy obóz bazowy Siulá Grande pod słynnym szczytem o tej samej nazwie i wysokości 6344 m n.p.m. (znany z książki Joe Simpsona „Dotknięcie pustki” i filmu „Czekając na Joe”). Wyraźnie widać trasę, którą Joe podążał, czołgając się w dół lodowca i przez skały morenowe, aby dotrzeć do obozowiska.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 250 metrów w górę,
– dystans około 9 km, czas przejścia: 4-5h,
– wysokość noclegu: 4250 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 11: Obóz Cutatambo – Huatiac
Tego dnia dotrzemy do najniższej położonej części naszego trekkingu, rozpoczynając dzień od zejścia, aż osiągniemy wysokość 3500 m n.p.m. Dotrzemy do miasta Huayllapa, bardzo typowego miejsca w wysokich Andach w Peru, skąd pochodzi część pracowników obsługujących trekking. Wizyta w mieście jest opcjonalna, ponieważ musimy kontynuować trekking na wysokość 4300 m n.p.m. do naszego obozu o nazwie Huatiac.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 15 km, czas przejścia: 6-8h,
– wysokość noclegu: 4300 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 12: Huatiac – Gashcapampa
Wyruszymy ze spokojnej wioski w Cutatambo i wejdziemy na szóstą przełęcz, Tapush Pass (4800 m n.p.m.). Po dotarciu na tę przełęcz zejdziemy na godzinę do Gashcapampa, małego „corral” (ogrodzenia) z kamieni, gdzie rozbijemy obóz.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 500 metrów w górę,
– dystans około 8 km, czas przejścia: 3-4h,
– wysokość noclegu: 4500 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 13: Gashcapampa – Jahuacoch
Tego dnia wspinamy się na siódmą przełęcz wysokogórską – Przełęcz Yaucha, a następnie schodzimy do Doliny Huachish i nad Jezioro Jahuacocha.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 430 metrów w górę,
– dystans około 10 km, czas przejścia: 6-7h,
– wysokość noclegu: 4050 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w obozie.
Dzień 14: Jahuacocha – Lamac – Huaraz
Z Jahuacocha wyruszymy kolorowym szlakiem, który schodzi do małego punktu widokowego z niesamowitymi widokami na niemal cały łańcuch górski. Dotrzemy do Llámac w południe, skąd wrócimy do Huaraz i będziemy cieszyć się komfortem spania w łóżku.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 10 metrów w górę,
– dystans około 16 km, czas przejścia: 5-6h,
– wysokość noclegu: 3100 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz.
Dzień 15: Dzień odpoczynkowy w Huaraz
Spędzimy leniwy dzień w Huaraz, spacerując po mieście, zwiedzając tętniące życiem targi i relaksując się w przytulnych kawiarniach. Dodatkową opcją jest relaks w gorących źródłach na termach w Monterrey, 5 km od Huaraz (dodatkowo płatne). Późnym popołudniem przygotujemy się na dwudniową panoramiczną wędrówkę po Cordillera Blanca lub na wejście na Nevado Pisco 5752 m n.p.m. (dla chętnych, za dodatkową opłatą).
Informacje techniczne:
– wysokość noclegu: 3100 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz.
Dzień 16: Cebolla Pampa – Refugio Peru
Z Huaraz jedziemy prywatnym autobusem przez Yungay do doliny Llanganuco do Cebolla Pampa, na wysokość około 3900 m n.p.m. Z lekkim plecakiem i dobrze zaaklimatyzowani wspinamy się 800 m do Refugio Peru (4680 m n.p.m.), do którego docieramy po południu.
Przez następne trzy dni towarzyszyć nam będą spektakularne widoki 6000-metrowych szczytów Cordillera Blanca. Zobaczymy z bliska niektóre z najbardziej imponujących gór: południową ścianę Chacraraju, północną ścianę Huascarán, leżących obok Chopicalqui i Huandoy.
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– przewyższenie ok. 800 metrów w górę,
– dystans około 8 km, czas przejścia: 3-4h,
– wysokość noclegu: 4750 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w schronisku.
Dzień 17: Nevado Pisco 5752 m n.p.m. (lub Laguna 69)
Wyjście na Nevado Pisco odbywa się w podziale na małe zespoły – maksymalnie 2 osoby na jednego przewodnika. Zaczynamy bardzo wcześnie w nocy. Pierwsza część wspinaczki prowadzi przez rumowisko skalne do lodowca i zajmuje około 2-3 godziny. Przejście po lodowcu wymaga użycia raków, uprzęży i liny. Strome zbocze prowadzi nas do siodła przełęczy, a następnie przechodzimy przez długi, ale znacznie bardziej płaski grzbiet na szczyt. Stąd możemy podziwiać fantastyczny widok na środek Cordillera Blanca, w tym Huascarán (6768 m n.p.m.), Huandoy i wiele innych wysokich szczytów, dolinę Rio Santa i Cordillera Negra.
Informacje techniczne:
– przewyższenie ok. 1100 metrów w górę,
– dystans około 5 km, czas przejścia: 8-9h,
– wysokość noclegu: 4750 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w schronisku.
ALTERNATYWNIE: DLA OSÓB, KTÓRE NIE PLANUJĄ WSPINACZKI NA NEVADO PISCO:
Po leniwym śniadaniu wyruszamy na panoramiczną trasę przez Quebrada Demanda do Laguny 69. Mamy czas na krótkie przerwy i podziwianie fantastycznych widoków.
Informacje techniczne:
– dystans około 5 km, czas przejścia: 5h,
– wysokość noclegu: 4750 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w schronisku.
Dzień 18: Cebolla Pampa – Huaraz
Powrót do doliny z Cebolla Pampa odbywa się trasą podejścia. Następnie wrócimy prywatnym autobusem do Huaraz.
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 3h,
– dystans około 8 km, czas przejścia: 2-3h,
– wysokość noclegu: 3100 m n.p.m.,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja,
– nocleg w hotelu w Huaraz.
Dzień 19 (11.06): Huaraz – Lima
Ponownie wsiadamy do autobusu na południe i podążamy znaną trasą. Po raz ostatni widzimy Cordillera Huayhuash w całej okazałości, zanim droga zacznie wić się z ponad 4200 m n.p.m. w dół do Oceanu Spokojnego i docieramy do Limy. Żegnamy się z naszą załogą i wracamy do domu – możliwość transportu na lotnisko w Limie lub przedłużenia pobytu we własnym zakresie.
Informacje techniczne:
– czas jazdy: 9h,
– posiłki w cenie: śniadanie, lunch.
Transport
Loty z Polski do Limy odbywają się z przesiadką. Gwarantowane połączenia z Warszawy, Krakowa i Wrocławia oferują linie KLM (z przesiadką w Amsterdamie) i AirFrance (z przesiadką w Paryżu). Ceny biletów w dwie strony to koszt około 4-5 tysięcy złotych.
Zapewniamy transport z lotniska do hotelu w Limie w dniu rozpoczęcia wyprawy.
Na około 2 miesiące przed wyjazdem uczestnicy zostaną zaproszeni do grupy na What’sApp, na której będzie można dobrać się w pary i umówić na wspólny dojazd.
Uwaga! W przypadku odwołania wyjazdu organizator nie jest zobowiązany do zwrotu kosztu biletów lotniczych. Prosimy, by nie kupować biletów lotniczych bez uprzedniego kontaktu z organizatorem i bez potwierdzenia odbywania się wyjazdu.
Ubezpieczenie od rezygnacji
Przy współpracy z Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji, które można wykupić podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci poniesione koszty, nawet w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili lub konieczności skrócenia wyjazdu.
Ogólne zasady dotyczące ubezpieczenia:
- ubezpieczenie umożliwia otrzymanie 100% zwrotu poniesionych kosztów wyjazdu,
- ubezpieczenie obejmuje nagłe zachorowanie ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka ubezpieczonego oraz inne sytuacje losowe jak np. hospitalizacja członka rodziny, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, kradzież dokumentów, wypadek komunikacyjny (szczegółowe warunki znajdują się w OWU),
- w przypadku zachorowania w trakcie wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty niewykorzystanej części obozu oraz zorganizuje powrót do kraju (lub zwróci koszty za wcześniejszy powrót),
- koszt ubezpieczenia obliczany jest na podstawie całkowitej ceny kursu/wyjazdu, cena ubezpieczenia widoczna jest w formularzu zapisów i wynosi 5% wartości wyjazdu (od ceny regularnej, bez dodatków),
- aby zostać objętym ubezpieczeniem należy zaznaczyć opcję wykupienia polisy podczas dokonywania rezerwacji przez formularz zapisów.
Niezbędny sprzęt
- wygodne ubranie sportowe/górskie dopasowane do warunków atmosferycznych (ubranie na cebulkę),
- buty górskie, podejściowe lub trailowe,
- spodnie z membraną typu gore-tex, krótkie spodenki,
- kurtka przeciwdeszczowa, chroniąca od wiatru, z membraną typu gore-tex i z kapturem,
- ciepłe ubrania – bluza, cienka puchówka, długi rękaw,
- peleryna, pokrowiec na plecak,
- kijki turystyczne (obowiązkowo),
- czapka/buff,
- okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV,
- bukłak na wodę lub butelka o pojemności min. 2l,
- plecak o pojemności około 35l,
- chusteczki wilgotne,
- apteczka z niezbędnymi lekami, plastrami na obtarcia itp.,
Galeria
Szczegóły:
- Kiedy: ZAPISY WKRÓTCE
- Nocleg: w cenie Cena XXXX.XX