CLIMBING DAYS

Jura: 06 - 07 sierpnia 2022

O wydarzeniu

Impreza wspinaczkowa i święto zarazem dla wszystkich miłośników wspinaczki. Zorganizowana w naszej bazie Coleman x Mountain Climbing School.

Idea jest zasadniczo prosta:

 w ciągu dnia wspinamy się (w ramach przeróżnych warsztatów, które poprowadzą czołowi wspinacze lub na własną rękę) a wieczorem spotykamy się w naszej bazie, gdzie śpimy, organizujemy ogniska, prelekcje górskie, boulderujemy na oświetlonej, prywatnej skale.

Climbing Days ma być luźnym spotkaniem wspinaczy na każdym levelu, którzy chcą się wspólnie powspinać, a wieczorem zagłębić w ciekawe górskie opowieści. To również impreza dla wspinaczkowych rodzin i tym samym świetny pretekst do pierwszego noclegu z dzieciakami w terenie.

Strona wydarzenia na Facebooku: wkrótce


Jak było rok temu?

DZIAŁAMY WE WSPÓŁPRACY Z GMINĄ JERZMANOWICE – PRZEGINIA

Warsztaty wspinaczkowe

Climbing days to wydarzenie skierowane do osób, które:
 • dotychczas wspinały się jedynie na sztucznej ściance wspinaczkowej,
 • wspinają się w skałach, ale na podstawowym poziomie,
 • oraz dla bardziej zaawansowanych wspinaczy, którzy chcą miło spędzić czas w świetnym towarzystwie,
 • są każdym wieku,
 • ale również dla rodziców z dziećmi (dla nich mamy dodatkowe atrakcje!)

Prelekcja

Więcej informacji już wkrótce:)

Harmonogram

SOBOTA


8:00 – 12:00 Blok IA Warsztaty: „Budowa stanowiska, podstawy wspinaczki na własnej asekuracji, sprzęt: prezentacja, zastosowanie, węzły”

lub

8:00 – 12:00 Blok IB Warsztaty: „Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania”

lub

8:00 – 12:00 Blok IC Warsztaty: „Podstawy wspinaczki wielowyciągowej”


14:00 – 18:00 Blok IIA Warsztaty: „Tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych – instruktor dopasuje drogi pod Twój poziom zaawansowania i popracuje nad Twoją techniką podczas ich robienia”

lub


14:00 – 18:00 Blok IIB Warsztaty: „Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą”

lub

14:00 – 18:00 Blok IIC Warsztaty: “Pierwsze prowadzenie w skałach – przewiązywanie się przez stanowisko, zasady asekuracji, poprawnie wpinanie ekspresów”

20:00 – Prelekcja

NIEDZIELA


8:00 – 12:00 Blok IA Warsztaty: „Pierwsze prowadzenie w skałach – wspinaczka z dolną asekuracją, przewiązywanie się przez stanowisko, zasady asekuracji, poprawnie wpinanie ekspresów”

lub

8:00 – 12:00 Blok IB Warsztaty: „Pierwsze kroki w skałach – wędka , podstawowe węzły oraz podstawa technik wspinania”

lub

8:00 – 12:00 Blok IC Warsztaty: „Loty – sztuka wyłapywania dynamicznego lotów – ćwiczenia z oponą”


14:00 – 18:00 Blok IIA Warsztaty: „Tour bo najciekawszych drogach wspinaczkowych – instruktor dopasuje drogi pod Twój poziom zaawansowania i popracuje nad Twoją techniką podczas ich robienia”

lub


14:00 – 18:00 Blok IIB Warsztaty: „Warsztaty wspinaczkowe dla dzieci” w wieku 8-13 lat wraz z rodzicem lub opiekunem

lub

14:00 – 18:00 Blok IIC Warsztaty: “Autoratownictwo w skałach podchodzenie po linie, podstawowe sytuacje awaryjne, wycof – jak wycofać się z „ringa”, sprzęt, węzły, zastosowanie”

Zapisy

Zapisy na warsztaty wspinaczkowe, noclegi i wyżywienie poprzez formularz online wkrótce.

 • 20 zł/ dzień – śniadanie – w formularzu zapisów możliwość wyboru wersji mięsnej lub wegetariańskiej
 • 5 zł/ dzień – parking samochodu na działce

SOBOTA

ZAPISY WKRÓTCE

NIEDZIELA

ZAPISY WKRÓTCE

W razie pytań proszę o kontakt na adres kasia@mountainclimbingschool.pl

Nocleg w bazie

Baza Mountain Climbing School x Coleman znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Jerzmanowicach (ul. Dołki 20) przy Słonecznych Skałach. Jest tu duży, ogrodzony teren z dostępem do lasu i skał, które oferują bardzo dużo różnorodnych dróg. Wspinacze znajdą tu bardzo łatwe, krótkie i dobrze obite trójki, ale również drogi wielowyciągowe. Regularnie organizujemy tutaj kursy na różnych stopniach zaawansowania.

W pobliżu bazy nie ma niczego, można tutaj zaznać spokoju i kontaktu z przyrodą. Jednocześnie jest ona samowystarczalna, znajdują się tutaj dwa domki z łóżkami, które pomieszczą 14 osób. Wszyscy mają dostęp do aneksu kuchennego, łazienek i pryszniców. Można również spać w namiotach Colemana, na komfortowych matach samopompujących i w śpiworach o temperaturze komfortu 5 stopni. Osoby posiadające własne namioty mogą oczywiście korzystać z dużego terenu, jakim dysponuje baza.

Na zamówienie codziennie rano przyjeżdża przepyszne śniadanie z zaprzyjaźnionej restauracji Sante. Wieczorami organizowane są ogniska z małym poczęstunkiem.

Tylko u nas można wspinać się pod dachem! W przypadku gorszej pogody można się szkolić w stodole, w której jedna ze ścian to prawdziwa skała. W niej odbywają się również szkolenia i prelekcje.

Wszyscy mogą korzystać z licznych stref relaksu, wypoczywać w hamakach, na leżakach i oglądać filmy na rzutniku. Zajęcia dla siebie znajdą również najmłodsi, korzystając z licznych atrakcji dla dzieci.

Szczegóły:

 • Kiedy: 06 - 07 sierpnia 2022
 • Cena od 70.00 zł

Na skróty:

  Ilość miejsc ograniczona!

  Rezerwuj teraz Cena od: od 70.00 zł