
Classic Tour du Mont Blanc – 7 dni trekkingu
Francja, Włochy, Szwajcaria
Zapraszamy Was na jeden z najwspanialszych górskich trekkingów na świecie. Nasza trasa przebiega przez osiem spektakularnych dolin alpejskich, przełęcze o wysokości ponad 2000 m n.p.m i trzy kraje. Trekking Tour du Mont Blanc to 165 km do przejścia i 11 000 m deniwelacji (przewyższeń) do pokonania. Podczas trekkingu od schroniska do schroniska zapewniamy wszystkie noclegi z wyżywieniem, a także noclegi w hotelu w Chamonix przed i po trekkingu oraz w Courmayeur w połowie szlaku. Wędrować będziemy w maksymalnie 12 osobowej grupie pod opieką przewodnika tatrzańskiego i międzynarodowego UIMLA i przemierzymy pełną trasę tego kultowego szlaku.

O miejscu
Łańcuch Mont Blanc ma 35 km długości i zawiera 28 odrębnych szczytów liczących ponad 4000 m n.p.m. Króluje nad nimi Mont Blanc 4810 m n.p.m.; dach Europy, budzący ambicje alpinistów, marzenia miłośników gór, wyobraźnię artystów. Każdego roku zdobywa go setki osób – samodzielnie lub pod opieką Wysokogórskich Przewodników IVBV. 7 dniowy program trekkingu po jednym z najpiękniejszych górskich szlaków na świecie to solidne górskie wędrowanie wśród alpejskich olbrzymów. Podczas wyprawy noclegi zapewniamy w alpejskich schroniskach i wygodnych pensjonatach w kultowych miejscowościach u stóp najwyższego szczytu.

Noclegi
Wszystkie noclegi są zawarte w cenie, także nocleg przed rozpoczęciem trekkingu i po jego zakończeniu. Noclegi obejmują śniadania (w hotelach w Chamonix i Courmayeur) i śniadania oraz obiadokolacje (w schroniskach i pensjonatach na szlaku):
Hotel Pointe Isabelle w centrum Chamonix – 2 noclegi (przed rozpoczęciem trekkingu i po zakończeniu), pokoje 3 lub 4 osobowe z łazienkami, śniadania w cenie;



Refuge de Nant Borrant, pokój wieloosobowy, noclegi z pościelą, wspólne łazienki, prysznice z ciepłą wodą, śniadanie i obiadokolacja w cenie;

Refuge des Mottets, dormitorium o podstawowym standardzie tzw. „rustykalne” ;), dostęp do łazienek z prysznicami z ciepłą wodą, śniadanie i obiadokolacja w cenie;


Hotel Les Jumeaux w centrum Courmayeur – 3 noclegi, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, pościelą i ręcznikami w cenie, śniadania w cenie;

L’auberge des glaciers w La Fouly, pokój wieloosobowy, wspólne łazienki, prysznice z ciepłą wodą, śniadanie i obiadokolacja w cenie;


Auberge Mont-Blanc w Trient, pokój wieloosobowy, wspólne łazienki, prysznice z ciepłą wodą, śniadanie i obiadokolacja w cenie;


W cenie
- Opieka polskojęzycznego przewodnika górskiego UIMLA – sprawdź sekcję kadra
- Małe grupy – maksymalnie 12 osób na przewodnika
- Ubezpieczenie PREMIUM: NNW 30 000 PLN, OC do 1 000 000 PLN, KL 500 000 PLN, w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN, bagaż 5 000 PLN
- Zniżki do sklepów partnerskich
- Wszystkie noclegi w schroniskach i hotelach (łącznie 9 noclegów)
- Codzienne śniadania w schroniskach i hotelach
- 4 obfite obiadokolacje w schroniskach
- Wszystkie opłaty klimatyczne za noclegi
- Prezent od Mountain Climbing School
- Wszystkie przejazdy na miejscu w czasie trwania trekkingu (autobusami, taksówkami)
- Wjazd kolejką górską Bellevue z Les Houches
- Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
Czego nie ma w cenie:
- dojazdu do Chamonix,
- lunchów i przekąsek na trasie trekkingu,
- ewentualnych aktywności w trakcie dnia odpoczynkowego w Courmayeur (opcjonalnie),
- obiadokolacji podczas noclegów w Chamonix i Courmayeur,
- ubezpieczenia od rezygnacji,
- pozostałych świadczeń nie uwzględnionych w programie kursu.
Dodatkowo: otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Dla kogo?
Trekking Tour du Mont Blanc dedykujemy dla:
- osób o dobrej kondycji – w zależności od dnia mamy do pokonania od 4 do 8 godzin górskich wycieczek, a w niektóre dni jest 1000 metrów przewyższenia, długość tras wynosi 15-18 km dziennie, przewidziane są także dni odpoczynkowe,
- osób z doświadczeniem górskim – podczas trekkingu pokonywane trudności są podobne do tych na Czerwonych Wierchach, nie ma na nich sztucznych ułatwień, ekspozycji,
- osób o bardzo dobrym stanie zdrowia,
- osób pełnoletnich.
Kursy turystyki zimowej prowadzimy od grudnia do kwietnia w Tatrach i Karkonoszach. Sprawdź ofertę tutaj.

Cena i płatność
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- pierwsza rata – 50% kwoty za obóz płatne na konto w euro po zapisie (numer konta prześlemy mailowo) + ubezpieczenie od rezygnacji w złotówkach (opcjonalne; płatne przez link przy zapisie)
- druga rata – 50% kwoty za obóz, płatne przelewem na konto do 2 miesięcy przed wyjazdem (numer konta prześlemy mailowo)
Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Członkowie Klubu Alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem. Zniżki nie łączą się.
Zapisy
Zapisy poprzez formularz online
—
W przypadku braku wolnych miejsc – zapisz się na listę rezerwową pisząc na adres gosia@mountainclimbingschool.pl

Harmonogram
Dzień 1: Chamonix (2.07)
Chamonix – miasto nieodłącznie kojarzące się z Mont Blanc. Miasto piękne, klimatyczne, gdzie na każdym kroku znajdziemy nawiązania do otaczających je gór i przyrody. Historia zdobywania okolicznych szczytów i turni łączy się ze współczesnym alpinizmem. Miejsce, w którym każdy miłośnik gór chce chociaż raz być. My będziemy mieć to szczęście, bo rozpoczynamy i kończymy nasz trekking w Chamonix, zatem będzie czas żeby rozkoszować się widokiem na Mont Blanc czy Aiguille du Midi siedząc w kawiarni lub restauracji i pijąc smaczną kawę czy francuskie wino.
Plan: Dzień na dotarcie do Chamonix, zakwaterowanie w hotelu, odprawa z przewodnikiem UIMLA, wspólna kolacja i omówienie planu na następny dzień oraz sprawdzenie sprzętu. Możliwość zrobienia dodatkowych zakupów (na trekking, sprzętowych itp.).
Nocleg: hotel Pointe Isabelle w centrum Chamonix, możliwość bezpłatnego zostawienia depozytu na cały trekking


Dzień 2: Chamonix – Val Montjoie (3.07)
Dzień u stóp dwóch pięknych czterotysięczników – Aiguille de Bionnassay i Domes de Miage. Zanim jednak zobaczymy je w całej okazałości, musimy pokonać budzący emocje most, który rozpięty jest między dwoma brzegami rwącej rzeki wypływającej z lodowca Bionnassay. Później czekają na nas alpejskie łąki i posiłek w schronisku Miage, z którego rozciąga się wspaniały widok na Domes du Miage i Dolinę Montjoie. Dzień zakończymy kolacją i noclegiem w klimatycznym schronisku Nant Borant.
Trasa: start w Les Houches; wyjazd kolejką gondolową na Bellevue na wysokość 1801 m n.p.m. (w cenie). Zdobycie przełęczy Col de Tricot (2120 m n.p.m.). Lunch w schronisku Miage po zejściu z przełęczy. Zejście do miejscowości Les Contamines 1167 m.n.p.m. Przejazd (autobus lub taksówka) do wylotu doliny Val Montjoie (1210 m n.p.m.) i przejście do schroniska Nant Borrant (1459 m n.p.m.), kolacja i nocleg.
Informacje techniczne:
– ok. 600 metrów w górę, ok. 1235 metrów w dół,
– dystans około 11 km, czas przejścia: 6-7h,
– najwyższy punkt: Col de Tricot 2120 m n.p.m.
Nocleg: schronisko Nant Borrant (1459 m n.p.m.)

Dzień 3: Les Contamines – Les Chapieux (4.07)
Długi, wybitnie górski dzień kończący się noclegiem w Refuge de Mottets (1870 m n.p.m.). Po drodze czeka nas przejście wyższymi partiami Val Monjoie, gdzie będzie możliwość zaobserwowania koziorożców górskich czy świstaków. Z Przełęczy Bonhomme 2479 m n.p.m. rozciąga się wspaniały widok na rejon, z którego idziemy, a po drugiej stronie czeka na nas ogromna, otoczona niezliczonymi szczytami Vallee des Glaciers (Dolina Lodowców). Zanim jednak zaczniemy wędrować po morenach polodowcowych prowadzących do wylotu doliny, odwiedzimy Refuge da la Croix de Bonhomme, żeby posilić się przed kolejnym etapem trekkingu.
Trasa: start po śniadaniu w schronisku Nant Borrant (1459 m n.p.m.). Zdobycie przełęczy Col de Bonhomme 2479 m n.p.m. Lunch w schronisku Croix du Bonhomme, po zejściu z przełęczy i zejście do miejscowości Les Chapieux 1550 m n.p.m. Następnie przejazd (autobus lub taksówka) do Refuge de Mottets (1870 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w schronisku.
Informacje techniczne:
– ok. 1140 metrów w górę, ok. 960 metrów w dół,
– dystans około 20 km, czas przejścia: 7-8h,
– najwyższy punkt: Col de Bonhomme 2479 m n.p.m.
Nocleg: schronisko Refuge de Mottets (1870 m n.p.m.)




Dzień 4: Les Chapieux – Val Veny (5.07)
Dzień, podczas którego wraz z osiąganiem wysokości, zmniejsza się zmęczenie, bo otaczające nas widoki bez problemu pozwalają o nim zapomnieć. Po osiągnięciu Col de la Seigne – przełęczy będącej jednocześnie granicą między Francją a Włochami, zejdziemy do jednej z najpiękniejszych dolin alpejskich. Val Veny ma wszystko – hale alpejskie, schroniska z cudownymi widokami, lodowce, rzekę górską i widok na Mont Blanc. Po wrażeniach górskich czeka nas powrót do cywilizacji. Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż Courmayeur (Koniec Świata), ostatnia i najwyżej położona miejscowość w Dolinie Aosty.
Trasa: start po śniadaniu w schronisku Refuge de Mottets (1870 m n.p.m.). Przejście przez przełęcz Col de la Seigne 2516 m n.p.m. Granica Francja – Włochy. Lunch w schronisku Combal, po zejściu z przełęczy. Zejście doliną Val Veny na przystanek autobusowy i przejazd do miejscowości Courmayeur 1250 m n.p.m. Nocleg w hotelu w miejscowości Courmayeur.
Informacje techniczne:
– ok. 960 metrów w górę, ok. 840 metrów w dół,
– dystans około 20 km, czas przejścia: 7-8h,
– najwyższy punkt: Col de la Seigne 2516 m n.p.m.
Nocleg: hotel Les Jumeaux w centrum Courmayeur




Dzień 5: Courmayeur (6.07)
Dzień, podczas którego na pewno warto pospacerować malowniczymi uliczkami Courmayeur, odwiedzić klimatyczne kawiarnie, zjeść pyszny lunch, zrobić zakupy i odpocząć. Potrzebujący dodatkowych wrażeń górskich mają niepowtarzalną możliwość wyjazdu kolejką gondolową na punkt widokowy Helbronner, a stamtąd, nad lodowcem Blanche, na Aiguille du Midi, która góruje nad Chamonix. Natomiast potrzebujący relaksu mogą udać się do niedalekiego kompleksu SPA.
Plan: Dzień odpoczynkowy. Pobyt w miejscowości Courmayeur. Możliwość wjazdu kolejką np. na Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.) lub skorzystania z pobliskiego SPA. Obie opcje są dodatkowo płatne i realizowane na własną rękę.
Nocleg: hotel Les Jumeaux w centrum Courmayeur



Dzień 6: Courmayeur – Arnouva (7.07)
Przenosimy się do włoskiej Val Ferret. Dzień rozpoczniemy stromym, leśnym podejściem na grań, gdzie przycupnęło schronisko Bertone. Po odpoczynku zaczniemy bardzo przyjemny trawers ponad doliną, który doprowadzi nas do Refugio Bonatti. Tam będzie czas na posiłek przed kontynuacją trekkingu, który tego dnia kończymy w górskiej miejscowości Arnouva, z której przejedziemy z powrotem na nocleg do hotelu w Courmayeur.
Trasa: start po śniadaniu w hotelu. Lunch w schronisku Bertone (1977 m n.p.m.) LUB Refugio Bonatti (2025 m n.p.m.). Przejazd do Courmayeur na nocleg do schroniska.
Informacje techniczne:
– ok. 800 metrów w górę, ok. 250 metrów w dół,
– dystans około 17 km, czas przejścia: 7-8h,
– najwyższy punkt: Refugio Bonatti 2025 m n.p.m.
Nocleg: hotel Les Jumeaux w centrum Courmayeur




Dzień 7: Val Ferret – La Fouly (8.07)
Opuszczamy Dolinę Aosty wędrując stopniowo wznoszącym się szlakiem na Grand Col Ferret przekroczyć włosko – szwajcarską granicę. Od tej pory będą towarzyszyć nam gospodarstwa hodowlane, a co za tym idzie… krowy. W miejscu naszego lunchu jest możliwość spróbowania wytwarzanych na miejscu pysznych serów. Po zejściu do La Fouly, malowniczej miejscowości górskiej, gdzie spędzimy noc, możliwość uzupełnienia zapasów w pobliskim sklepie.
Trasa: start po śniadaniu w Courmayeur, przejazd do miejscowości Arnouva (1769 m n p.m.). Przejście przez Grand Col Ferret 2537 m n.p.m. Granica Włochy – Szwajcaria. Lunch w schronisku La Peule (1977 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w pensjonacie w miejscowości La Fouly.
Informacje techniczne:
– ok. 770 metrów w górę, ok. 940 metrów w dół,
– dystans około 15 km, czas przejścia: 5-6h,
– najwyższy punkt: Col Ferret 2537 m n.p.m.
Nocleg: pensjonat L’auberge des glaciers w La Fouly

Dzień 8: Champex – Trient (9.07)
Dzień rozpoczniemy od dosyć długiego przejazdu lokalnym autobusem. To taka nagroda, przed czekającym nas morderczym podejściem na najwyższy punkt dnia, Portalo. Nagrodą są wspaniałe widoki na szwajcarskie Alpy. W Triencie czeka nas zasłużony odpoczynek.
Trasa: start po śniadaniu w La Fouly (ok. 1700 m n.p.m.), przejazd autobusem do miejscowości Champex (1466 m n.p.m.). Zdobycie Portalo 2049 m n.p.m. Lunch w terenie, po drodze. Kolacja i nocleg w miejscowości Trient (1280 m n.p.m.).
Informacje techniczne:
– ok. 900 metrów w górę, ok. 1080 metrów w dół,
– dystans około 17 km, czas przejścia: 5-6h,
– najwyższy punkt: Portalo 2049 m n.p.m.
Nocleg: pensjonat Auberge Mont-Blanc


Dzień 9: Trient – Chamonix (10.07)
Ostatni dzień naszego trekkingu to powrót do Francji, a co za tym idzie, do Chamonix. Zanim to nastąpi, czeka nas kolejne strome, leśne podejście w rejon Col la Balme – przełęczy będącej jednocześnie granicą państwa. Na przełęczy znajduje się schronisko, a panująca tam zazwyczaj wietrzną pogodę rekompensuje spektakularny widok na Dolinę Chamonix i masyw Mont Blanc który będzie nam towarzyszył przez większą część zejścia do Le Tour. Zejście to można sobie skrócić zjeżdżając kolejką.
Trasa: start po śniadaniu w Trient (ok. 1280 m n.p.m.). Przejście przez Aiguillette des Posettes 2201 m n.p.m. Lunch w schronisku na Col la Balme (2191 m n.p.m.). Zajście szlakiem do Le Tour i przejazd autobusem do Chamonix. Kolacja i nocleg w Chamonix.
Informacje techniczne:
– ok. 1120 metrów w górę, ok. 1000 metrów w dół,
– dystans około 17 km, czas przejścia: 5-6h,
– najwyższy punkt: Aiguillette des Posettes 2201 m n.p.m.
Nocleg: hotel Pointe Isabelle w centrum Chamonix



Dzień 10: Chamonix (11.07)
Śniadanie w hotelu. Zakończenie wyprawy, powrót do kraju lub przedłużenie pobytu we własnym zakresie.
Transport
Dojazd samochodem do Chamonix z Polski zajmuje około 15 godzin z Krakowa / 17 godzin z Warszawy / 14 godzin z Wrocławia.
Najbliższe lotnisko znajduje się w Genewie, dokąd można dolecieć z Polski bezpośrednio z Warszawy linią lotniczą LOT za około 1000-1500 zł w dwie strony lub z przesiadkami z Krakowa, Wrocławia, Gdańska. Trasę obsługują m.in. LOT, Lufthansa, Swiss, KLMZ . Z lotniska w Genewie do Chamonix dojechać można autobusem bezpośrednim za około 70-80 zł/os. Czas przejazdu wynosi 1h 40 min.
Na około 2 miesiące przed wyjazdem uczestnicy zostaną zaproszeni do grupy na What’sApp, na której będzie można dobrać się w pary i umówić na wspólny dojazd.
Uwaga! W przypadku odwołania wyjazdu organizator nie jest zobowiązany do zwrotu kosztu biletów lotniczych. Prosimy, by nie kupować biletów lotniczych bez uprzedniego kontaktu z organizatorem i bez potwierdzenia odbywania się wyjazdu.
Ubezpieczenie od rezygnacji
Przy współpracy z Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji, które można wykupić podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci poniesione koszty, nawet w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili lub konieczności skrócenia wyjazdu.
Ogólne zasady dotyczące ubezpieczenia:
- ubezpieczenie umożliwia otrzymanie 100% zwrotu poniesionych kosztów wyjazdu,
- ubezpieczenie obejmuje nagłe zachorowanie ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka ubezpieczonego oraz inne sytuacje losowe jak np. hospitalizacja członka rodziny, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, kradzież dokumentów, wypadek komunikacyjny (szczegółowe warunki znajdują się w OWU),
- w przypadku zachorowania w trakcie wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty niewykorzystanej części obozu oraz zorganizuje powrót do kraju (lub zwróci koszty za wcześniejszy powrót),
- koszt ubezpieczenia obliczany jest na podstawie całkowitej ceny kursu/wyjazdu, cena ubezpieczenia widoczna jest w formularzu zapisów i wynosi 5% wartości wyjazdu (od ceny regularnej, bez dodatków),
- aby zostać objętym ubezpieczeniem należy zaznaczyć opcję wykupienia polisy podczas dokonywania rezerwacji przez formularz zapisów.
Niezbędny sprzęt
- wygodne ubranie sportowe/górskie dopasowane do warunków atmosferycznych (ubranie na cebulkę),
- buty górskie, podejściowe lub trailowe,
- spodnie z membraną typu gore-tex, krótkie spodenki,
- kurtka przeciwdeszczowa, chroniąca od wiatru, z membraną typu gore-tex i z kapturem,
- ciepłe ubrania – bluza, cienka puchówka, długi rękaw,
- peleryna, pokrowiec na plecak,
- kijki turystyczne (obowiązkowo),
- czapka/buff,
- okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV,
- bukłak na wodę lub butelka o pojemności min. 2l,
- plecak o pojemności około 35l,
- chusteczki wilgotne,
- apteczka z niezbędnymi lekami, plastrami na obtarcia itp.,
Ważne informacje
- Turystyka wysokogórska jest sportem wysokiego ryzyka i może prowadzić do kontuzji, utraty zdrowia lub życia. Biorąc udział w wyjeździe jesteś świadomy/a podejmowanego ryzyka;
- Przed dokonaniem rezerwacji należy zapoznać się z dokumentami dostępnymi na stronie (Ogólne Warunki Uczestnictwa, Regulamin Serwisu, Standardowy Formularz Informacyjny);
- Każdy uczestnik tego wyjazdu jest objęty ubezpieczeniem PREMIUM obejmującym: NNW 30 000 PLN, OC do 1 000 000 PLN, KL 500 000 PLN, w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN, bagaż 5 000 PLN. Polisa jest dostępna pod tym linkiem;
- Firma Mountain Climbing School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres gosia@mountainclimbingschool.pl
Galeria






Szczegóły:
- Kiedy: 02 - 11 lipca 2025
- Nocleg: w cenie Cena 1490 EUR